середа, 30 грудня 2020 р.

Маленьке диво із хмаринки

Часто ми можемо почути такий вираз: “Сніг падає, як пух”. Та навіть таке порівняння виявляється надто “важким” для сніжинок: сніжинка набагато легша за пушинку. Десятки тисяч сніжинок важать приблизно стільки, скільки одна копійка. Але коли їх багато, вони можуть засипати дорогу, а снігова лавина може зрушити скелю.
Доторкніться пальцем до сніжинки — і вона швидко зникне. Якщо сніжинка впаде, ніхто не почує, як вона розіб’ється. Але сніг, який щойно випав, скрипить під нашими ногами. Що це за скрип? То, ламаючись, тріщать міріади льодяних кристаликів. У сонячну погоду сніг блищить та іскриться, “виграє”, переливається на сонці.
Пригадуєте сонячних зайчиків? Кожна грань сніжинки є дзеркальцем, яке утворює сонячного зайчика. Форма сніжинок така різноманітна, що американський натураліст Уілсон Бентлі понад 50 років фотографував сніжинки під мікроскопом, створив атлас із кількох тисяч фотографій сніжинок, і всі вони — різні, жодної пари однакових.
Цікаво те, що, якими б різноманітними не були форми сніжинок, кількість променів завжди однакова — лише шість.
Придивіться уважніше до сніжинок. Зверніть увагу всі вони дуже різні. Вони неповторні, тендітні, ніжні. Спробуйте знайти схожі між собою сніжинки у грі «Такі різні сніжинки».
Чим вони відрізняються?



Немає коментарів:

Дописати коментар